Nowoczesne więzienie dla nieletnich w Namibii
dodano 07/11/2012

Nowoczesne więzienie dla nieletnich w Namibii
Młodzi rezydenci więzienia w Randu w Namibii przebywają w warunkach zapewniających skuteczną resocjalizację, jednocześnie będąc oddzieleni od dorosłych skazanych. Teren obiektu od dwóch lat jest chroniony przez specjalne, wygięte w łuki ogrodzenie firmy Betafence.
/site_media/uploads/Aktualnosci_Wiezienie_Namibia/betafence_namibia_(img_1088_800x600).jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Wiezienie_Namibia/betafence_namibia_(img_1087_800x600).jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Wiezienie_Namibia/betafence_namibia_(img_1089_800x600).jpg

Centrum Elizabeth Nepemba dla Małoletnich

Więzienie w Randu (Namibia) przekształcono w nowoczesne Centrum Elizabeth Nepemba dla Małoletnich na początku XXI wieku. Raport Komisji Narodów Zjednoczonych wymógł na władzach obiektu, by dzieci i młodzież nie miały styczności z dorosłymi przestępcami.

Centrum przeznaczone wyłącznie dla młodocianych poniżej 21 roku życia utworzono w ciągu kilku lat. Dodatkowo wprowadzono szereg programów resocjalizacyjnych, leczących z uzależnień (alkoholu, narkotyków) oraz pomagających w powrocie do normalnego życia po odbyciu kary (zajęcia sportowe, nauka podstawowych umiejętności życiowych).

 

Konstrukcja zewnętrzna: panele ogrodzeniowe wygięte w łuki

Obiekt pozostaje jednak równocześnie regularnym więzieniem, które wymaga zabezpieczenia wysokiej jakości. Specjalne podwójne ogrodzenie zostało zaprojektowane, wyprodukowane i zainstalowane przez oddział Betafence w Republice Południowej Afryki.

Ogrodzenie zewnętrzne stanowią panele o drobnych oczkach i wysokości 3,5 m, które zamontowane zostały na wygiętych w łuki słupach okrągłych. Na szczycie ogrodzenia umieszczono zwoje drutu żyletkowego.

 

Konstrukcja wewnętrzna: zgrzewana siatka ogrodzeniowa i drut żyletkowy

Kilka metrów w głąb terenu więzienia usytuowano ogrodzenie wewnętrzne wykonane z siatki zgrzewanej o oczkach w kształcie rombu. Na zagiętych ramionach słupów okrągłych zainstalowano drut żyletkowy.

Ogrodzenie Betafence zamontowano na łącznej długości 776 m. Projekt rozpoczęto w marcu 2010 roku i zakończono w lipcu 2010 roku.

Powiązane produkty: