Murek gabionowy i panele Zenturo ogradzają włoskie osiedle
dodano 22/05/2015

Murek gabionowy i panele Zenturo ogradzają włoskie osiedle
Murek gabionowy oraz panele ogrodzeniowe Zenturo posłużyły do zabezpieczenia terenu luksusowego osiedla Minerva we włoskiej Pomezii. Murki wypełnione jasnym kamieniem doskonale komponują się z fasadą budynków.
/site_media/uploads/aktualnosc_murek_gabionowy_ogradza_wloskie_osiedle/betafence_murek-gabionowy-wloskie-osiedle_2681_1425571734.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_murek_gabionowy_ogradza_wloskie_osiedle/betafence_murek-gabionowy-wloskie-osiedle_2681_1425575306.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_murek_gabionowy_ogradza_wloskie_osiedle/betafence_murek-gabionowy-wloskie-osiedle_2681_1425571836.jpg

Włoski szyk

Luksusowe osiedle mieszkaniowe Minerva 2006 powstało we włoskim mieście Pomezia w prowincji Rzym. Architekci nadali budowli interesujący rys geometryczny, wykorzystując sześcienne bryły.

Osiedle składa się z kilku posesji, a w tym ogródków. Taki podział sprawił, że ogrodzenia wymagał nie tylko cały obszar osiedla, ale także działki wewnętrzne, należące do mieszkańców.

 

Murek gabionowy

 

W poszukiwaniu kompromisu

Celem dla architektów było doskonałe zabezpieczenie terenu osiedla, a równocześnie dopasowanie ogrodzenia do nietuzinkowego designu budynków i terenów przyległych. Uznanie projektantów zyskał nasz system z paneli ogrodzeniowych Zenturo. Łącznie wykorzystano aż 0,5 km paneli.

Z paneli Zenturo zrobiono dwojami użytek. Po pierwsze posłużyły do skonstruowania murków gabionowych wypełnionych jasnymi kamieniami, które wspaniale komponują się z kolorystyką budynków. Po drugie jako ogrodzenie panelowe zostały obsadzone roślinami pnącymi, które będą dawać dodatkowe poczucie prywatności lokatorom.

Szybki i sprawny montaż

Wielką zaletą paneli Zenturo oraz murku gabionowego była łatwość i szybkość montażu. Słupy osadza się w cementowych podstawach zamiast betonowych krawężników. Chociaż wykonawca robót instalował te konstrukcje po raz pierwszy, nie przytrafiły mu się żadne problemy.

Ogrodzenie stanęło błyskawicznie i pozwoliło na terminowe oddanie osiedla. Teraz pięknie się prezentuje, harmonizując z naturalną fasadą budynków.

Powiązane produkty: