Mistrz w architekturze sportowej
dodano 29/05/2012

Mistrz w architekturze sportowej
Gdański stadion PGE ARENA zwyciężył w prestiżowym konkursie Stadium Business Awards 2012 w kategorii „Architektura i Projekt”. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali w Turynie we wtorek, 15. maja.
/site_media/uploads/Arena_Gdańsk/img_3246.jpg /site_media/uploads/Arena_Gdańsk/img_3218.jpg /site_media/uploads/Arena_Gdańsk/img_3247.jpg /site_media/uploads/Arena_Gdańsk/img_3234.jpg

Nowoczesny i funkcjonalny

W swojej kategorii PGE Arena okazał się najlepszym stadionem, łączącym nie tylko zalety nowoczesnej architektury, ale również funkcjonalności. Istotnym elementem oceny był także wpływ architektury na przyszłe projekty obiektów sportowych.

 

Stadium Business Awards

Stadium Business Awards to konkurs organizowany od trzech lat, koncentrujący się na sporcie w wymiarze światowym. Jego celem jest wyłanianie najlepszych obiektów sportowych, wydarzeń sportowych czy zarządców stadionów w każdym roku. Nagrody przyznawane są w aż 18 kategoriach.

W tegorocznym jury zasiedli wybitni specjaliści, w tym Michael Bollingbroke, kierownik operacyjny Manchesteru United czy Ian Nuttal, dziennikarz specjalizujący się w tematyce stadionowej.
Arena liderów

Sukces Areny to powód do dumy dla firm, które współtworzyły mistrzowski stadion. – Betafence ogrodziła Arenę i dzięki jej wkładowi wszyscy uczestnicy imprez sportowych na tym obiekcie będą mogli cieszyć się nie tylko wspaniałą architekturą, ale również bezpieczeństwem przez całe lata. – mówi Grzegorz Mazurek, Dyrektor Generalny Betafence Projects.

 

Wkład Betafence w bezpieczeństwo

Firma Betafence wykonała dla obiektu ogrodzenie panelowe ocynkowane o wysokości 220 cm i długości 550 m. Dodatkowo uzupełniła je 80 sztukami bram wyposażonych w zamki antypanik, które gwarantują bezpieczną i szybką ewakuację kibiców.

Ogrodzenie spełnia również rygorystyczne normy opracowane w ramach programu bezpieczeństwa UEFA Euro 2012.

Powiązane produkty: