Królewskie Centrum Meteorologiczne zabezpieczone przez Securifor
dodano 29/10/2012

Królewskie Centrum Meteorologiczne zabezpieczone przez Securifor
Ponad 2 km ogrodzenia wysokiego bezpieczeństwa Securifor i 17 solidnych bram Robusta – to system zabezpieczenia dla sławnego Centrum Meteorologicznego w Ukkel w Belgii.
/site_media/uploads/Aktualnosci_instytut_meteorologiczny/furtka_robusta_(p1040103)_800x600.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_instytut_meteorologiczny/panele_ogrodzeniowe_securifor_(p1040081)_800x600.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_instytut_meteorologiczny/brama_przesuwna_robusta_bekamatic_(p1040117)_800x600.jpg

Wielkie i sławne Instytuty

Światowej sławy instytuty naukowe: Królewski Instytut Meteorologiczny, Królewskie Obserwatorium i Instytut Aeronomii zajmują łącznie powierzchnię 12 hektarów i zlokalizowane są w Ukkel blisko Brukseli. Jako obiekty wysokiego ryzyka wymagają specjalnej ochrony. Dlatego dookoła nich postawiono ogrodzenie panelowe Securifor i w pełni zautomatyzowane bramy Robusta.

 

Centrum sukcesów naukowych

Od 1890 roku Ukkel stało się centrum naukowym, prowadzącym z sukcesami liczne badania. Wynaleziono tu m.in. największy teleskop na świecie pierwszej połowy XX w., astrografy czy sejsmografy. Tutejsze Instytuty prowadzą badania laboratoryjne, ale poza nimi świadczą również usługi dla ludności i organów państwa. Od prawie 20 lat dokonują na przykład automatycznego pomiaru promieniowania UV.

 

Skuteczne zabezpieczenie high security

Ze względu na specyfikę prowadzonej tu działalności, teren wymagał skutecznego zabezpieczenia przed możliwością wtargnięcia niepożądanych osób. Z tego powodu wybrano panele ogrodzeniowe Securifor. Ich grube druty są trudne do przecięcia, natomiast wąskie oczka zapobiegają wspinaniu się na ogrodzenie. Jednocześnie panele cechują się przeziernością, dzięki czemu możliwy jest pełny monitoring przy użyciu kamer przemysłowych.

 

2,3 km ogrodzenia i 17 bram

Panele Securifor o wysokości od 120 do 200 cm zamontowano na słupach prostokątnych na długości 2,3 km. Dostęp do zespołu instytutów chroni 15 jedno- i dwuskrzydłowych bram Robusta (w różnych rozmiarach) oraz dwie zautomatyzowane bramy przesuwne Robusta Bekamatic.

Powiązane produkty: