Kampania „Bezpieczna szkoła” zakończona
dodano 01/03/2011

Kampania „Bezpieczna szkoła” zakończona
Betafence współorganizowała z Ministerstwem Edukacji lekcje o bezpieczeństwie.

Nasze motto brzmi: „Securing what matters” (Otaczamy bezpieczeństwem). Produkty Betafence ogradzają już szkoły i boiska, ale uczniowie narażeni są też na inne niebezpieczeństwa. Celem kampanii było więc wsparcie działań, które zwrócą uwagę na takie zagrożenia, jak kradzieże, przemoc czy narkotyki.

Razem z Ministerstwem Edukacji na Łotwie wydaliśmy w 2010 roku trzy „Historie w obrazkach” ukazujące uczniom możliwe niebezpieczne sytuacje (rozmowa z nieznajomym lub kradzież na ulicy) oraz wyjaśniające, jak się odpowiednio zachować, by uniknąć kłopotów.

Do pobrania Do pobrania Do pobraniaNa Litwie powstano wideo, w którym nauczyciele i dyrektorzy szkół wypowiadają się na temat bezpieczeństwa w szkołach. Podkreślają, że poziom zabezpieczeń jest wciąż daleki od idealnego i proponują rozwiązania, które mogłyby poprawić tę sytuację w przyszłości.

Film można zobaczyć (w języku litewskim) na YouTube.


Mamy nadzieję, że kampania „Bezpieczna szkoła” przyczyniła się do zwiększenia świadomości zagrożeń wśród uczniów i wskazała sposoby ich unikania w przyszłości.

Powiązane produkty: