Johnny Thijs prezesem zarządu w Betafence
dodano 07/04/2015

Johnny Thijs prezesem zarządu w Betafence
Nowym niewykonawczym prezesem zarządu Betafence został Johnny Thijs, zasiający również w radach wykonawczych spółek Spadel N.v. i Max Green n.v. Jego wieloletnie doświadczenie będzie korzystnie wpływało na zarządzanie spółką Betafence po zeszłorocznej zmianie struktury własnościowej.

Człowiek z perspektywami

Johnny Thijs został nowinowany na stanowisko prezesa zarządu Betafence bez funkcji wykonawczych. Obecnie zasiada w radach wykonawczych kilku spółek, w tym w Spadel N.v. i Max Green n.v. Jest również członkiem rady wykonawczej grupy Dalhaize. Thijs posiada bogate doświadczenie, które zdobył pełniąc funkcje zarządcze w innych dużych spółkach międzynarodowych takich jak AB Inbev, Kraft-Jacobs-Suchard i Mars inc. Do lutego 2014 był także prezesem w BPOST NV-SA.

 

– Jestem zaszczycony funkcją dyrektora Betafence. – mówi Johnny Thijs. – Betafence ma świetne wyniki od 2005 roku i jest przygotowana do rozwoju w przyszłości dzięki odpowiedniej strategii, produktom i zespołom, które realizują ambitne cele.

 

Firma wierzy, że nowa osoba w zarządzie przyniesie wymierne korzyści całej spółce. – Z przyjemnością ogłaszamy przyjęcie Johnny’ego do zarządu. – informuje Michele Volpi, dyrektor zarządzający Betafence. – Razem z nim zarząd i wszyscy pracownicy Betafence będą kontynuować przemianę naszej dobrze prosperującej spółki w szybko rozwijającego się globalnego lidera.

 

Logo Betafence Logo CVC Capital Partners

Skąd zmiany?

Betafence to belgijska spółka o zasięgu globalnym, której rozwiązania w zakresie ochrony obwodowej o wysokim stopniu bezpieczeństwa i systemów ogrodzeniowych są często wybierane przez kontahentów z całego świata. To wpływa na jej niezmienny od lat status światowego lidera na swoim rynku.

 

Jeszcze w 2014 roku nastąpiła zmiana struktury własnościowej Betafence, zgodnie z którą pakiet większościowy udziałów zabyła CVC Capital Partners. Kadra kierownicza pozostała na swoich miejscach i będzie nadal odpowiadać za działania firmy. Natomiast zarząd wzmocniono o postać Johnny’ego Thijsa.

 

– Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i wiedza Johnny’ego Thijsa przyniosą znaczne korzyści zarządowi Betafence. – mówi Steven Buyse z CVC CP.

 

Źródło zdjęcia głównego: http://www.standaard.be/tag/johnny-thijs

Powiązane produkty: