Estetyczne i praktyczne ogrodzenie włoskiej szkoły
dodano 18/03/2014

Estetyczne i praktyczne ogrodzenie włoskiej szkoły
230 m paneli ogrodzeniowych Nylofor 2D Super firmy Betafence strzeże bezpieczeństwa dzieci ze szkoły podstawowej Canova w Caerano San Marco. Ogrodzenie estetycznie komponuje się z białą elewacją budynku.
/site_media/uploads/aktualnosc_estetyczne_i_praktyczne_ogrodzenie_wloskiej_szkoly_nylofor_2d_super/aktualnosc_szkola_canova_6_nylofor_2d_super.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_estetyczne_i_praktyczne_ogrodzenie_wloskiej_szkoly_nylofor_2d_super/aktualnosc_szkola_canova_2_nylofor_2d_super.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_estetyczne_i_praktyczne_ogrodzenie_wloskiej_szkoly_nylofor_2d_super/aktualnosc_szkola_canova_3_nylofor_2d_super.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_estetyczne_i_praktyczne_ogrodzenie_wloskiej_szkoly_nylofor_2d_super/aktualnosc_szkola_canova_5_nylofor_2d_super.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_estetyczne_i_praktyczne_ogrodzenie_wloskiej_szkoly_nylofor_2d_super/aktualnosc_szkola_canova_1_nylofor_2d_super.jpg

Funkcjonalność dobrego ogrodzenia

Dokonując wyboru ogrodzenia placówki oświatowej, na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo podopiecznych. Podstawowym celem zabezpieczenia otoczenia szkoły jest uniemożliwienie przedostania się dzieci na zewnątrz. Dobrze chroniony budynek to również taki, do którego nie przedostaną się nieproszeni goście. Obok tych kluczowych funkcji ogrodzenie może spełniać także walory estetyczne.

 

Nowy wizerunek szkoły w Caerano San Marco

Inwestycja przy szkole podstawowej Canova w Caerano San Marco jest dobrym przykładem połączenia walorów estetycznych i funkcjonalnych ogrodzenia. Czerwony kolor paneli Nylofor 2D Super idealnie komponuje się z białą elewacją budynku. Do zmontowania paneli na kwadratowych słupach użyto czarnych złączek z tworzywa sztucznego. W półmetrowym betonowym murku osadzono słupy, do których przytwierdzono łącznie 90 paneli Nylofor 2D Super. Panele o wysokości 1,23 m oraz szerokości 2,5 m posłużyły do wykonania ogrodzenia o długości 230 metrów.

 

Najważniejsze bezpieczeństwo

Ogrodzenie szkoły uwiecznione na starych zdjęciach nie przypomina tego obecnego. Stare siatki zostały zastąpione sztywnymi panelami z grubych drutów zgrzewanych, z których pionowe mają średnicę 6,00 mm, a podwójne poziome – 8,00 mm. Dzięki inwestycji szkoła stała się jeszcze bardziej bezpiecznym miejscem dla swoich uczniów.

Powiązane produkty: