Ekrany Soundblock przetestowane
dodano 17/04/2012

Ekrany Soundblock przetestowane
W Centrum Dystrybucyjnym firmy Betafence w Zwevegem (Belgia) wybudowano w 2010 roku testowy ekran akustyczny z koszy gabionowych o szerokości 1 m, długości 40 m i wysokości 2,5 m. Trudności, które napotkano podczas konstrukcji, pozwoliły udoskonalić produkt pod kątem cech użytkowych.
/site_media/uploads/Soundblock/gabion_4.jpg /site_media/uploads/Soundblock/soundblock3.jpg /site_media/uploads/Soundblock/soundblock2.jpg /site_media/uploads/Soundblock/soundblock1.jpg

Imponujący mur składa się łącznie z 4 odcinków 10-metrowych:

  1. Ściana gabionowa obsadzona na zewnątrz roślinnością,
  2. Ściana z koszy gabionowych o oczkach 75 x 75 mm i grubości drutu 3 mm,
  3. Ściana z siatki zgrzewanej Casanet o oczkach 25 x 25 mm i grubości drutu 2 mm,
  4. Ściana z koszy gabionowych o oczkach 100 x 50 mm i grubości drutu 4,5 mm.

Kosze gabionowe zostały podzielone na 3 warstwy:

  • wewnętrzną wyściełano workiem z tworzywa sztucznego i napełniono piaskiem,
  • dwie warstwy zewnętrzne wypełniono kamieniami.

Już podczas budowy ekranu napotkano kilka problemów logistycznych oraz technicznych (związanych z rodzajem użytych materiałów oraz techniką napełniania koszy). Posłużyły one jednak do wprowadzenia usprawnień tak, aby ostatecznie klient otrzymał produkt łatwy w użyciu.

Przez szereg następnych miesięcy prowadzone były badania nad właściwościami ekranu, obejmującymi parametry izolacyjności akustycznej i zdolności pochłaniania dźwięków. Wyniki potwierdziły wysoką jakość ekranów Soundblock.


Więcej informacji o ekranach akustycznych oraz innych typach konstrukcji gabionowych można znaleźć na www.betafence-gabiony.pl.

 

Soundblock to opatentowany, dźwiękoszczelny gabion firmy Betafence do zastosowań w dużych projektach infrastrukturalnych. Dzięki innowacyjnej koncepcji więcej dźwięków jest pochłanianych i mniej przenika przez konstrukcje gabionowe. Gabiony Soundblock wykonane są z siatek zgrzewanych z drutu stalowego, zabezpieczonych powłoką ZincaluUltra i połączonych ze sobą przy pomocy spiral.

 

Powiązane produkty: