Chronimy maszyny wydobywcze w RPA
dodano 19/03/2013

Chronimy maszyny wydobywcze w RPA
Zaplecze maszynowe w kopalni Witbank zostało ogrodzone blisko 2,5-metrowym systemem panelowym Securifor. Obiekt należy do koncernu BHP Billiton – największej firmy wydobywczej na świecie.
/site_media/uploads/Aktualnosci_panele_securifor_3d_kopalnia_witbank_rpa/betafence_ogrodzenie_witbank_rpa_3.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_panele_securifor_3d_kopalnia_witbank_rpa/betafence_ogrodzenie_witbank_rpa_2.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_panele_securifor_3d_kopalnia_witbank_rpa/betafence_ogrodzenie_witbank_rpa_4.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_panele_securifor_3d_kopalnia_witbank_rpa/betafence_ogrodzenie_witbank_rpa_kopalnia_1.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_panele_securifor_3d_kopalnia_witbank_rpa/betafence_ogrodzenie_witbank_rpa_bhp_billiton-_mine.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_panele_securifor_3d_kopalnia_witbank_rpa/betafence_ogrodzenie_witbank_rpa_1.jpg

Autostrada do węgla

U styku dwóch autostrad krajowych (z Pretorii i Johannesburga) na północy RPA leży małe miasteczko Witbank, które wyróżnia się bogatymi złożami węgla kamiennego. W 1890 roku wybudowano tu autostrady, prowadzące do granicy z Mozambikiem, jako element zaplecza logistycznego do transportu wydobywanego surowca. Witbank i okoliczne miejscowości stały się prawdziwym zagłębiem węglowym, w którym dziś działają 22 wielkie kopalnie, będące własnością międzynarodowych koncernów. Największym z nich jest BHP Billiton.


Maszyny muszą być bezpieczne

Specjalistyczny, niezwykle kosztowny sprzęt wydobywczych należący do koncernu BHP Billiton, stoi na parkingu maszyn wydobywczych i transportowych. Nie jest to bezpieczne miejsce, dlatego firma zdecydowała się postawić na profesjonalne zabezpieczenie obiektu ogrodzeniami Betafence.

 

Konstrukcja ogrodzenia

System paneli ogrodzeniowych Securifor 3D ma długość 220 m i wysokość 2,4 m. W górnej części uzupełniony został listwą zębatą, dzięki której przejście przez niego górą staje się bardzo utrudnione. Panele zamontowano na słupach IPE, których przekrój ma wymiary 100x55 mm. Całość ogrodzenia została pokryta powłoką antykorozyjną Zincalu – specjalnym stopem cynku i aluminium (95 proc. Zn, 5 proc. Al).

 

Największe wydobycie surowców na świecie

BPH Billiton to największa na świecie firma z branży wydobywczej, która poza węglem eksploatuje również złoża żelaza, diamentów, manganu, złota, aluminium, miedzi, niklu, srebra, ropy naftowej i uranu. Koncern powstał w 2001 roku w wyniku fuzji  australijskiej firmy Broken Hill Proprietary Company z brytyjską firmą Billiton. Rynkowa kapitalizacja giganta w 2007 roku wyniosła 180 mld dolarów. BHP Billiton działa w 25 krajach i zatrudnia obecnie przeszło 40 tys. pracowników.

Powiązane produkty: