Centrum innowacji Betafence Italia - wywiad
dodano 12/01/2016

Centrum innowacji Betafence Italia - wywiad
Włoski oddział Betafence utworzył w Tortoreto centrum innowacji, które stało się wzorem dla całej Grupy. O powstaniu centrum opowiedziała Alfredina Gloria, Kierownik Innowacji w Betafence Italia.
/site_media/uploads/aktualnosc_centrum_innowacji_betafence_italia_wywiad/betafence-palladio_5.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_centrum_innowacji_betafence_italia_wywiad/betafence-panele-ogrodzeniowe_dsc9320.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_centrum_innowacji_betafence_italia_wywiad/betafence-zenturo-secure-notturno.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_centrum_innowacji_betafence_italia_wywiad/betafence-italia-alfredina-gloria-dscn1516.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_centrum_innowacji_betafence_italia_wywiad/betafence-palladio-image3.jpg

Centrum Innowacji, utworzone przez Betafence Italia, ma wzmocnić pozycję firmy jako lidera rynku. Jak twierdzi A. Gloria: "W konkurencyjnych sektorach, takich jak branża zabezpieczeń, zasadniczą kwestią jest nieustanne poszukiwanie innowacji, gdyż stagnacja oznacza potencjalną utratę rynku."

 

Pytanie: Czym dla Betafence jest innowacja?

Odpowiedź: Innowacja dla Betafence oznacza wyprzedzenie konkurencji, zarówno w kwestii materiałów i technologii, jak i projektowania oraz tworzenia nowych produktów. Dlatego też Betafence co roku odświeża swoją ofertę, ulepszając produkty już istniejące, jak i oferując nowe pomysły, innowacyjne materiały i najlepsze rozwiązania mające na celu zaspokojenie potrzeb i gustów klientów. Eksperymentując, pracujemy na przykład nad nowymi farbami, stosujemy nowoczesne materiały, jak stal corten i aluminium, wykorzystując je w naszych akcesoriach. Ponadto inwestujemy w design, a ostatnio pracujemy nad połączeniem aluminium z innymi materiałami (drewno, kamień, szkło) - i tak powstał na przykład słup zawierający elementy oświetlenia.

 

 

P: W jaki sposób można połączyć estetykę i funkcjonalność?

O: W Betafence estetyka nigdy nie ustępuje miejsca funkcjonalności. Z jednej strony dbamy o każdy detal danego produktu w celu zaoferowania odpowiednich walorów estetycznych, a z drugiej podczas projektowania produktu rozpoczynamy zawsze od podstawowych cech, które stanowią o jego użyteczności, o praktyczności zastosowania, o łatwości montażu i o trwałości. Z technologicznego punktu widzenia dokonaliśmy przełomowych odkryć w kwestii badań powłoki drutu stalowego, czyli w dziedzinie, w której włoski zakład jest zakładem pilotażowym. Używamy stopów aluminium i cynku, czyli trwałych materiałów, ale opracowujemy też nowe stopy. Pragniemy podkreślić, że w ramach naszego pełnego zaangażowania w ochronę środowiska wybieramy surowce certyfikowanych producentów, które nie zawierają substancji toksycznych i szkodliwych zgodnie z przepisami rozporządzenia REACH i staramy się wyróżniać zawsze materiały i rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska. Również na poziomie procesów produkcyjnych dążymy do ograniczenia wpływu na środowisko.

 

P: Jakie są mocne strony centrum innowacji Betafence?

O: Najważniejszym kapitałem Betafence są ludzie, którzy każdego dnia pracują nad tworzeniem bezpieczeństwa, proponując takie rozwiązania przemysłowe, które są w stanie zapewnić odpowiednią ochronę na każdym poziomie potrzeb. Naszą mocną stroną jest przede wszystkim nasz zespół - dynamiczny i zawsze gotowy, żeby określić i wyprzedzić wymagania rynku. Harmonijna współpraca inżynierów, techników budowlanych, specjalistów branżowych oraz pracowników techniczno-handlowych, z dużym doświadczeniem w odpowiednio skoordynowanych działaniach na wszystkich etapach pracy, pozwala nam zaoferować takie rozwiązania, które są w stanie spełnić rzeczywiste potrzeby rynku, wprowadzając funkcjonalne ulepszenia już istniejących rozwiązań lub alternatywne, nowe rozwiązania w różnych branżach: począwszy od infrastruktury na obiektach sportowych, gdzie wymagany jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, skończywszy na rozwiązaniach stosowanych w obiektach mieszkalnych. Jednym z czynników prowadzących do sukcesu nowych produktów oferowanych na rynku jest silna synergia z produkcją. Nieodzowną w całym projekcie, od momentu koncepcji do opracowania naszych produktów.

Powiązane produkty: