Bezpieczeństwo dzieci na pierwszym miejscu
dodano 21/02/2014

Bezpieczeństwo dzieci na pierwszym miejscu
Panele Securifor 3D posłużyły do stworzenia nowego systemu ogrodzeniowego, wykorzystanego po raz pierwszy do zabezpieczenia terenu szkoły Reitenbosch Primary School w miejscowości Stellenbosch w RPA.
/site_media/uploads/Aktualnosc_szkola_w_RPA_system_betaview/betafence_ogrodzenie_betaview_4.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_szkola_w_RPA_system_betaview/stellenbosch_rpa.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_szkola_w_RPA_system_betaview/betafence_ogrodzenie_betaview_2.jpg

Bezpieczna szkoła

Jest wiele obszarów w Republice Południowej Afryki, gdzie w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo najmłodszych nie jest należycie chronione. Jednym z nielicznych miejsc, gdzie nie sięga przemoc, jest szkoła. Dobrze chroniona przed intruzami staje się niejako azylem, gdzie można skupić się wyłącznie na edukacji.

 

Ogrodzenie nie do przejścia

Ogrodzenie budynków szkolnych zapewnia bezpieczeństwo dla uczniów. Odpowiednia zapora powinna być na tyle wysoka, aby uniemożliwić wejście nieproszononym gościom. Oprócz tego musi charakteryzować się trwałością i sztywnością. Grube słupy, na których stawiane jest ogrodzenie, dodatkowo wzmocnią konstrukcję i będą dodatkową barierą dla agresorów z zewnątrz.

 

Maksymalny stopień zabezpieczenia

W RPA władze oświaty stają przed poważnym zagrożeniem. Dzieci muszą tu być pod szczególnym nadzorem, aby uniknąć wypadków z użyciem przemocy. System Betaview firmy Betafence okazał się idealnym rozwiązaniem dla południowoafrykańskich szkół. Panele ogrodzeniowe Securifor 3D dzięki wąskim oczkom uniemożliwiają wsunięcie palców rąk i stóp, a tym samym wspinaczkę w górę przęsła. Technologia wykonania pozwala skutecznie monitorować teren wokół ogrodzenia. Duża przezierność nie ogranicza poczucia przestrzeni u dzieci, dlatego nie czują się za nim jak w więzieniu. Zastosowane przegięcia 3D oraz słupy Bekafix Super Secure dodatkowo wzmacniają kostrukcję, tworząc barierę nie do przejścia. 

 

Ogrodzenie Betaview w RPA

Do zabezpieczenia szkoły Reitenbosch Primary School w miejscowości Stellenbosch użyto nowego systemu Betaview. Przy ogradzaniu 2-kilometrowego terenu wykorzystano słupy Bekafix Super Secure. Dodatkowe usztywnienie zapewniły umocowane na panelach górne poręcze z kolcami. Ukształtowanie podłoża wymusiło zastosowanie schodkowego ustawienia ogrodzenia, aby nie zostawiać wolnej przestrzeni pod panelami. Wymienione zabezpieczenia mają skutecznie chronić przed przedostaniem intruzów się na teren szkoły.

Powiązane produkty: