Betafence przejęła firmę Hesco
dodano 04/03/2016

Betafence przejęła firmę Hesco
Światowy lider systemów zabezpieczeń stał się właścicielem przedsiębiorstwa Hesco, specjalizującego się w projektowaniu i produkcji szybko rozstawianych zestawów fortyfikacyjnych.
/site_media/uploads/aktualnosc_betafence_przejela_firme_Hesco_2016/betafence-hesco-bastion_1.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_betafence_przejela_firme_Hesco_2016/betafence-dsc_5281b.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_betafence_przejela_firme_Hesco_2016/betafence-hesco-bastion_3.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_betafence_przejela_firme_Hesco_2016/betafence-websitescreenshot.jpg /site_media/uploads/aktualnosc_betafence_przejela_firme_Hesco_2016/betafence-hesco-bastion_4.jpg

Przejęcie firmy Hesco przez Betafence stanowi fundament dla wzrostu tempa prac nad strategią rozwoju ogrodzeń o wysokim stopniu bezpieczeństwa, na którą składają się także niedawne przejęcie firmy SecureUSA oraz umowa z Gibraltar US dotycząca prawa własności intelektualnej.

Hesco jest rozpoznawaną na całym świecie marką, symbolizująca ochronę przed atakami; zabezpieczanie aktywów i ochronę personelu. Specjalizuje się w szybko rozstawianych ogrodzeniach ochronnych, bunkrach typu „bezpieczna przystań” oraz balistycznych kamizelkach kuloodpornych dla ministerstwa obrony, sektora energetycznego i organów ochrony porządku publicznego, zapewniając dostawy takim klientom jak wojska lądowe Stanów Zjednoczonych, wojska lądowe Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych czy brytyjskie ministerstwo obrony.

Firma Hesco powiększy portfolio produktów Betafence, umocni ich podejście do zintegrowanych rozwiązań i rozszerzy swój globalny zasięg, zwłaszcza w USA i na Bliskim Wschodzie. Hesco od wielu lat jest parterem Betafence, zaś po tej transakcji będzie funkcjonować jako samodzielna spółka zależna Betafence pod kierownictwem Michaela Hughesa.

Integracja systemów ogrodzeń z najlepszymi w tej branży technologiami i usługami związanymi z zarządzaniem projektami pozwoli firmie Betafence dostarczać kompleksowe, gotowe rozwiązania w zakresie ogrodzeń kluczowych obiektów, ochrony aktywów i operacji. Rozwiązania te zaprojektowano tak, by spełniały wszystkie wymogi rozsianych po całym świecie klientów, takich jak Aramco, Statoil, Pepco, Shell, NATO, NASA, Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych, Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, straż graniczna, w tym także patrolująca granicę pomiędzy USA i Meksykiem.

 

Komentarz Michela Volpiego, prezesa Grupy Betafence:

Bardzo się cieszymy, że udało się nam nabyć firmę o takiej renomie, jaką cieszy się Hesco. Dzisiejsze przejęcie stanowi fundament dla wzrostu tempa prac nad strategią rozwoju międzynarodowego firmy Betafence, celem której jest zapewnienie światowych rozwiązań w zakresie ochrony aktywów i personelu. Firma Hesco ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w pracy z klientami na całym świecie w dziedzinie obrony, w sektorach paliwowym, gazowym i energetycznym, zwłaszcza w USA i na Bliskim Wschodzie."

Zarówno Betafence jak i Hesco to dynamiczne firmy na tym światowym rynku, na którym obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązania zabezpieczające kluczowe aktywa. Firma Betafence stoi przed dużą szansą zaspokojenia tego popytu i wzmocnienia naszej pozycji na światowym rynku rozwiązań zapewniających podwyższone bezpieczeństwo, zarówno w sposób organiczny, jak i na drodze kolejnych przejęć.”

 

Prezes Grupy Hesco, Michael Hughes, podkreśla:

To bardzo duża szansa dla Hesco. Nasze partnerstwo z Betafence pozwoli nam przyspieszyć proces rozwoju Hesco oraz natychmiast poszerzyć zakres oferowanych przez Betafence na całym świecie rozwiązań w dziedzinie systemów ogrodzeń o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa. Na naszych kluczowych rynkach istnieje cały szereg możliwości współpracy i wierzymy, że bycie częścią Grupy Betafence pomoże zapewnić naszym pracownikom, klientom i dostawcom liczne sukcesy w przyszłości.”

Powiązane produkty: