Betafence ogradza Magneti Marelli w Mediolanie
dodano 26/11/2012

Betafence ogradza Magneti Marelli w Mediolanie
Panele ogrodzeniowe Nylofor 3D ochraniają zbiorniki z ciekłym azotem przy fabryce Magneti Marelli w Mediolanie. Substancja niewłaściwie zabezpieczona grozi wybuchem.
/site_media/uploads/Aktualnosci_Magneti_Marelli_Mediolan/betafence_magneti_marelli_img_0066_800x600.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Magneti_Marelli_Mediolan/betafence_magneti_marelli_img_0065_800x600.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Magneti_Marelli_Mediolan/betafence_magneti_marelli_img_0064_800x600.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Magneti_Marelli_Mediolan/mm_factory_2.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Magneti_Marelli_Mediolan/mm_factory.jpg

Niebezpieczeństwo wybuchu

Azot przechowywany w formie płynnej ma temperaturę -196⁰ C. Przy zetknięciu z powietrzem o normalnej temperaturze (0-20⁰ C) gwałtownie się rozpręża, stając się ponownie gazem. Zwiększając swoją objętość kilkadziesiąt razy może spowodować groźną w skutkach eksplozję.

 

Gwarantowana ochrona

Odpowiednie zabezpieczenie składów z ciekłym azotem, szczególnie tych znajdujących się w pobliżu budynków (fabryk i zakładów), jest więc priorytetem. Dlatego firma Magneti Marelli we Włoszech wybrała profesjonalny system ogrodzeniowy Nylofor 3D do ochrony swoich zbiorników przy fabryce w Mediolanie. Panele z grubych zgrzewanych drutów zapewniają ogrodzeniu sztywność i trwałość, znacząco utrudniając intruzom dostęp do terenów podwyższonego ryzyka.

 

Profesjonalny system panelowy Nylofor 3D

Panele ogrodzeniowe Nylofor 3D w kolorze zielonym RAL 6005 o łącznej długości 60 metrów zamontowano na słupach kwadratowych za pomocą złączek z tworzywa sztucznego. Dostępu do magazynu zbiorników chronią furtki oraz brama dwuskrzydłowa Nylofor 3D (o takim samym dizajnie, jak całe ogrodzenie). Ogrodzenie zostało posadowione na wylewce betonowej, która dodatkowo zwiększa sztywność całego rozwiązania.

 

Specjaliści

Magneti Marelli ma bezpieczeństwo wpisane w strategię swojej firmy. Produkuje bowiem systemy, które kontrolują pracę silnika, urządzeń elektrycznych oraz zawieszenia w samochodach, których używamy na co dzień. Zabezpieczenie swoich zasobów MM powierzyła systemowi ogrodzeniowemu Betafence – profesjonalisty, który od 130 lat „Ochrania to, co najważniejsze”.

Powiązane produkty: