Autostrada pod słońcem Jamajki
dodano 20/08/2010

Autostrada pod słońcem Jamajki
Gorące piaski, palmy oraz rytmy reggae - z tym kojarzy się wielu z nas Jamajka. Na początku tego roku mieliśmy okazję dostarczyć ogrodzenia autostradowe na jamajskie bezdroża.

W 2000 roku powstał specjalny autostradowy projekt o nazwie "Highway 2000", który jest wspierany przez rząd. Tak duża i rozległa terytorialnie inwestycja została rozłożona w czasie na realizacje kolejnych odcinków dróg. Postanowiono stworzyć wielopasmową autostradę tak, aby połączyła południowo-wschodnią część kraju, gdzie mieści się stolica Kingston, z północno-zachodnim krańcem, na którym znajduje się miasto Montego Bay. Drugi duży odcinek to połączenie Ocho Rios z północno-środkowym wybrzeżem. Autostrada – zgodnie z międzynarodowymi standardami – jest wielopoziomowa z licznymi zjazdami.

Kilka miesięcy temu wysłaliśmy 4 kontenery z Kotlarni do generalnego wykonawcy Bouygues Travaux Publics na Jamajce. Wyprodukowaliśmy siatkę plecioną ocynkowaną typu Galitor oraz furtki Robusta. Betafence z Belgii zaopatrzyła klienta w słupy Bekaclip.

Ciekawostką może być fakt, że premier Jamajki po wielkich sportowych sukcesach Usaina Bolta postanowił nazwać jego imieniem jeden z odcinków autostrady łączący St. Catherine z Clarendon.


Tekst: Joanna Kania

Powiązane produkty: