Amerykańskie bariery ochronne Betafence
dodano 10/05/2012

Amerykańskie bariery ochronne Betafence
Ochronne bariery linowe, wytrzymujące nacisk do 7 ton, trafiły do asortymentu amerykańskiego oddziału firmy Betafence. Ich przeznaczeniem jest zabezpieczanie m.in. terenów przemysłowych wysokiego ryzyka oraz miejsc objętych działaniami wojennymi.
/site_media/uploads/Aktualność_Bariery_linowe/crashbarriercompletesystem.jpg /site_media/uploads/Aktualność_Bariery_linowe/onder02_low.jpg /site_media/uploads/Aktualność_Bariery_linowe/onder01_low.jpg /site_media/uploads/Aktualność_Bariery_linowe/onder03_low.jpg /site_media/uploads/Aktualność_Bariery_linowe/render01_low.jpg /site_media/uploads/Aktualność_Bariery_linowe/render02_low.jpg

Bariery ochronne wykonane są z trzech równoległych linii kabli, osadzonych w specjalnych, wzmocnionych słupach. Konstrukcja może zostać zintegrowana z już istniejącym lub nowopowstającym ogrodzeniem albo zostać zamontowana jako element wolnostojący.

Wszystkie bariery ochronne Betafence zostały poddane testom i otrzymały cerfyfikaty zgodności z wymaganym poziomem bezpieczeństwa, wydane przez Amerykański Department Stanu (DOS) oraz Amerykańskiego Towarzystwo do Spraw Atestów i Materiałów (ASTM).

Przy nacisku pojazdu o masie do 6800 kg, jadącego z prędkością do 80 km/h, bariera zostaje odkształcona na maksymalnie 1 metr, czyli spełnia bardzo rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Natomiast pojazd jest miażdżony niemal całkowicie.

Bariery liniowe sprawdzają się przede wszystkim jako ochrona obiektów przemysłowym o wysokim stopniu ryzyka (elektrownie, laboratoria), więzień, baz wojskowych, granic państwowych oraz ambasad. Bariery są szczególnie polecane na terenach objętych działaniami wojennymi oraz na obszarach zagrożonych atakami terrorystycznymi.

Na razie bariery ochronne zostały wprowadzone na rynki poza Europą, ale po ich upowszechnieniu mogą również trafić do Polski.

Powiązane produkty: