10-letni kontrakt dla Betafence na ogrodzenie dla Statoil
dodano 06/07/2015

10-letni kontrakt dla Betafence na ogrodzenie dla Statoil
Firma Betafence wygrała wielowymiarowy przetarg na ochronę największej rafinerii Statoil w Norwegii. Na długości 2,2 km zostanie zamontowany system ogrodzeniowy z kontrolą dostępu.
/site_media/uploads/Aktualnosc_10_letni_kontrakt_na_ogrodzenie_statoil/betafence_ogrodzenie-statoil_statoil_kup.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_10_letni_kontrakt_na_ogrodzenie_statoil/betafence_ogrodzenie-statoil_statoil-mongstad_2.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_10_letni_kontrakt_na_ogrodzenie_statoil/betafence_ogrodzenie-statoil_statoil-fuel-station_original_2496x1664.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_10_letni_kontrakt_na_ogrodzenie_statoil/betafence_ogrodzenie-statoil_statoil-drill-bits-wont-be-spinning-in-the-barents-sea.jpg

Firma Betafence po wieloaspektowym audycie weryfikacyjnym oraz procesie kwalifikacyjnym dotyczącym bezpieczeństwa, zdrowia, ochrony środowiska i jakości pokonała swych konkurentów i wygrała przetarg. Obejmuje on modernizację ochrony obwodowej na system ogrodzeniowy Betafence wraz z kontrolą dostępu na długości 2,2 km największej rafinerii Statoil w Mongstad w Norwegii.

 

Kontrakt na 10 lat

Niedługo po ogłoszeniu decyzji w kwietniu bieżącego roku firma Betafence rozpoczęła realizację projektu. Do współpracy przystąpili dwaj lokalni podwykonawcy: Solheim Gjerdenett AS oraz Hansen & Eknes AS. Plan przewiduje, że ukończenie projektu zakończy się w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy.

 

W czasie realizowania zlecenia Betafence będzie odpowiadać za zarządzanie projektem oraz za wszystkie dostawy materiałów, które pozyskiwane będą z fabryki w Sheffield, mieszczącej się w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu nowego systemu ogrodzeniowego belgijska firma ma za zadanie wspierać oraz konserwować system przez najbliższe 10 lat.

 

- Z producenta ogrodzeń firma Betafence skutecznie przekształciła się w dostawcę kompleksowych rozwiązań dotyczących ochrony obwodowej o wysokim stopniu bezpieczeństwa dla sektora ropy naftowej i gazu. Jesteśmy dumni z tej przemiany i wartości dodanej, którą możemy zaoferować firmie Statoil i rafinerii Mongstad dzięki naszym umiejętnościom zarządzania projektem. – mówi Michele Volpi, prezes Betafence.

 

Podwójna powłoka antykorozyjna

Rafineria Statoil położona jest w bliskim sąsiedztwie linii brzegowej. Ponadto w Norwegii panują nieprzyjazne warunki klimatyczne dla stalowych ogrodzeń, co stanowiło wyzwanie dla światowego lidera rynku w zakresie kompleksowych rozwiązań z dziedziny ochrony obwodowej o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Aby zapewnić skuteczną ochronę przed korozją w warunkach wysokiej wilgotności i obecności soli w powietrzu zastosowana zostanie podwójna powłoka. Druty będą pokryte grubą powłoką poliestrową i specjalnym stopem o nazwie Zincalu (cynk domieszkowany aluminium). Takie rozwiązanie zapewni dłuższą żywotność zamontowanemu systemowi.

 

Międzynarodowy Statoil

Międzynarodowa spółka energetyczna Statoil funkcjonuje w 36 krajach zatrudniając łącznie około 23 000 pracowników. Siedziba główna znajduje się w Stavanger w Norwegii - podobnie jak największa rafineria. Dodatkowo w Mongstad prowadzony jest terminal naftowy, rafineria ropy, zakład przetwórstwa gazu, elektrociepłownia oraz centrum technologii CO2.

Powiązane produkty: